Co to jest osobowość typu VATA?

Osobowość typu VATA to jedna z trzech podstawowych konstytucji (doshas) w medycynie ajurwedyjskiej. Osoby o dominującej konstytucji VATA charakteryzują się cechami, takimi jak kreatywność, entuzjazm, zwinność, szybkość myślenia oraz zmienny nastrój. Vata to symbol wiatru, eteru i przestrzeni a także ciągłego ruchu. Zaburzona Vata powoduje około 80 % różnych chorób w ciele, potrafi wpływać na inne dosze i destabilizować je w sposób destrukcyjny. Stąd tak ważne jest wzmożone dbanie o tę konstytucję.

VATA jeśli jest przeważająca, może prowadzić do problemów, takich jak lęk, niepokój, nieregularny sen, problemy z trawieniem, zwiększona wrażliwość na zimno, wysychanie skóry i brak wytrzymałości. Osoby typu VATA mają tendencję do przemęczenia, wyczerpania i zaburzeń emocjonalnych.

Zgodnie z zasadami ajurwedy, dieta i styl życia mogą pomóc w równoważeniu nadmiaru VATA i zapobieganiu dolegliwościom z nią związanym. Wskazane jest spożywanie ciepłych, wilgotnych i łatwo strawnych potraw, regularny sen i odpoczynek, praktykowanie jogi i medytacji oraz regularne praktyki oddechowe.

Jeśli czujesz, że jesteś VATĄ- bądź energia VATA dominuje w Twoich myślach. Nie zostawaj z tym sam/sama – przyjdź do Ajurwedy . Ajurweda pomoże Ci poradzić sobie z Twoją VATĄ. Wystarczy jedna konsultacja a zrozumiesz tak wiele ze swojej osobowości.

Jeśli czujesz, że jesteś w typie VATA – przeczytaj mój darmowy E-BOOK: VATA. CECHY WEDŁUG AJURWEDY dostępny tutaj.

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Easysoftonic
X