Masaż gorącą czekoladą – uczta dla ciała i zmysłów

Goście:

Karolina Klepacka, Pani Ajurweda oraz właścicielka salonu SPA w Warszawie

Nie ma wątpliwości, że każdy choć raz w życiu powinien doświadczyć dobrodziejstwa tego masażu. Masaż gorącą czekoladą to idealny sposób na odprężenie się w chłodne, zimowe wieczory. Warto wybrać się na relaksujący zabieg zwłaszcza w okresie silnego stresu, chronicznego zmęczenia lub przepracowania. Przed nami pokaz masażu gorącą czekoladą 🙂

Masaż gorącą czekoladą. Ten wyjątkowy masaż jest wykonywany na bazie prawdziwej gorzkiej czekolady, która daje niebywały efekt ciepła. Rozgrzewając ciało i pobudzając zmysły sprawia, że wydzielają się endorfiny, hormony szczęścia. Odpowiednio wykonany zabieg jest źródłem natychmiastowej regeneracji, szybszego powrotu do zdrowia i utrzymania organizmu w zadowalającej kondycji. Nie bez powodu już w starożytności masaż stanowił naturalną metodę leczniczą. Współcześnie nie tylko starannie dobrane techniki masażu, ale także aromatyczne dodatki, pozwalają odnaleźć spokój i harmonię.

Płynna czekolada, czyli remedium na smutki? Czekolada, wykorzystywana podczas masażu, działa silnie odprężająco – i to nie tylko dzięki pięknemu zapachowi. Oprócz tego, że korzystnie wpływa na samopoczucie, to odpowiada także za poprawę krążenia krwi, redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także zmniejsza widoczność cellulitu. W czym tkwi sekret? Te i inne dobroczynne efekty masażu czekoladą to zasługa składników aktywnych ekstraktu z kakaowca, który zawiera silne antyoksydanty, magnez i przeciwutleniacze, które chronią ciało przed działaniem wolnych rodników, a tym samym przeciwdziałają m.in. przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Jak wygląda masaż czekoladą? Zabieg opiera się na klasycznych technikach – masażysta nakłada na poszczególne partie ciała masę z czekolady z dodatkiem aromaterapeutycznych olejków (najczęściej spotykany jest ten o zapachu soczystej pomarańczy). Następnie przeprowadzany jest masaż wedle klasycznych zasad typowego zabiegu relaksacyjnego. Po masażu ciało owijane jest folią i przykrywane kocem, by ujędrnić ciało i otulić skórę. Po ok. 20 minutach folia jest odwijana, a czekolada zmywana z ciała.

Jakie są efekty po masażu czekoladowym? Efekty są widoczne i odczuwalne już po jednym zabiegu! Masaż gorącą czekoladą korzystnie wpływa przede wszystkim na kondycję skóry – odżywia i zwiększa elastyczność, poprawia jej koloryt, dzięki czemu zmniejsza również widoczność uciążliwego dla wielu kobiet cellulitu, a także regeneruje, łagodzi podrażnienia oraz powakacyjne przebarwienia słoneczne. Co więcej, cykliczne zabiegi mają również znaczenie prozdrowotne, nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale także medycyny – masaż czekoladowy łagodzi bowiem dolegliwości ze strony układu nerwowego, krążenia i oddechowego.

Dla kogo przeznaczony jest ten masaż?

  • dla osób, które potrzebują odprężenia i uspokojenia,
  • dla osób z suchą skórę, której potrzeba odżywienia i nawilżenia,
  • dla osób, które w okresie jesienno-zimowym chcą się wygrzać,
  • masaż może być też prezentem dla bliskiej osoby.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/64704917/masaz-goraca-czekolada-uczta-dla-ciala-i-zmyslow

#PaniAjurweda #spa #masaż #gorącaCzekolada #rytuał #szczęście #dobryHumor

Easysoftonic
X